• Početna>
  • Vesti>

Dvoje preminulih i 33 novozaraženih u srpskim sredinama na KiM

Prema jutrošnjem izveštaju Kriznog štaba opštine Kosovska Mitrovica, u srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji, dve osobe su preminule od posledica kovida 19, dok je virus potvrđen kod još 33 pacijenta.

Preminuli su iz Zubinog Potoka i Leposavića.

Novi slučajevi zaraze koronavirusom, evidentirani su u Kosovskoj Mitrovici (6), Zvečanu (4), Leposaviću (6), Zubinom Potoku (4), Gračanici (1), Kosovskoj Kamenici (2), Štrpcu (5), Gnjilanu (4) i Peći (1).

Virus je trenutno aktivan u 205 slučajeva.

Od početka epidemije testirano je 21.689 osoba. Virus je potvrđen kod 6.313 pacijenata. Od posledica kovida preminulo je 156 ljudi.

Izvor i foto: Radio Kosovska Mitrovica

Pročitaj još