U Domu kulture „Stari Kolašin“ večeras počinje 21. Likovna kolonija akvarela „Gazivode 2025“.
Manifestacija, koja traje od 3. do 10. oktobra, tokom dve decenije postojanja okupila je više od 180 umetnika iz Srbije i regiona, a fundus kolonije danas broji preko 700 radova.
Kako ističu organizatori, kolonija nije samo umetničko okupljanje, već posebna sabornost koja ne potire individualne izraze i stilove, već ih povezuje kroz dijalog i zajednički rad.
Ove godine, pored akvarelista, biće predstavljeni i umetnici sa drugačijim vidovima stvaralačkog izraza, čime kolonija prati savremene trendove i otvara nova polja komunikacije.
Otvaranje će početi izložbom radova sa prošlogodišnje kolonije, a svečani program upotpuniće koncert Rinatо benda.
Pokrovitelji kolonije su Ministarstvo kulture Republike Srbije, Kancelarija za Kosovo i Metohiju i Opština Zubin Potok.