Komandant Kfora general-major Ozkan Ulutaš razgovarao je sa ambasadorom Ujedinjenog Kraljevstva na Kosovu Džonatanom Hargrivsom u sedištu Kfora u kampu Film Siti u Prištini, saopštio je Kfor.
Sastanak je bio prilika da komandant Kfora predstavi bezbednosnu situaciju u regionu, uz naglasak na posvećenost Kfora održavanju bezbednog i sigurnog okruženja za sve ljude koji žive na Kosovu.
Tokom sastanka Ulutaš je izrazio zahvalnost Ujedinjenom Kraljevstvu na dugogodišnjem i značajnom doprinosu misiji Kfora.
„Kfor nastavlja da sprovodi svoj mandat, zasnovan na Rezoluciji 1244 Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija iz 1999. godine, kako bi doprinosio bezbednom i sigurnom okruženju za sve ljude koji žive na Kosovu i slobodi kretanja, u svakom trenutku i nepristrasno“, navodi se u saopštenju.
Dodaje se da Kfor blisko sarađuje sa Kosovskom policijom i Misijom Evropske unije za vladavinu prava na Kosovu, u okviru njihovih odgovarajućih uloga u oblasti bezbednosti.
