• Početna>
  • Vesti>

Severna Mitrovica: Policija pronašla oružje i municiju u podrumu stambene zgrade

Foto: Kosovska policija

Kosovska policija saopštila je danas da je u Severnoj Mitrovici zaplenila oružje, municiju i drugu ilegalnu opremu.

Policijska stanica u Severnoj Mitrovici, u saradnji sa službenicima Direkcije za istragu trgovine narkoticima (DHTN), dobila je informaciju da se u podrumu zgrade u blizini Trga „Car Lazar“ u Severnoj Mitrovici nalaze ilegalni predmeti, navodi se u saopštenju.

Odmah nakon prijema informacije, policijske jedinice su preduzele brzu operativnu akciju i tokom pretresa pronašli su i konfiskovali: jednu automatsku pušku, jednu lovačku pušku, 50 metaka, jedan kundak za pušku, jedan par lisica, jedan držač za pušku, jednu protivotrovnu masku sa torbicom,  futrolu za pištolj i pet praznih okvira.

O slučaju je obavešten tužilac, koji je naložio pokretanje postupka „Neovlašćeno posedovanje, kontrola ili držanje oružja“.Nijedna osoba nije uhapšena, dok je istraga u vezi sa slučajem u toku, navodi Kosovska policija.

Kosovska policija poziva građane da odmah prijave svaku informaciju u vezi sa ilegalnim oružjem, narkotičnim supstancama ili drugim ilegalnim aktivnostima putem broja 192 ili putem aplikacije „Obavesti policiju“.

Pročitaj još