• Početna>
  • Vesti>

Policija u Severnoj Mitrovici zaplenila vozilo i opremu Narodne banke Srbije

Foto: Kosovska policija

Kosovska policija zaplenila je danas u Severnoj Mitrovici vozilo Škoda oktavija sa srpskim registarskim tablicama koje je u vlasništvu Narodne banke Srbije.

Prema izveštaju Kosovske policije, vozilo je bilo parkirano u ulici Knjaza Miloša i bilo je opremljeno dvema profesionalnim kamerama i GPRS opremom. Nakon provere utvrđeno je da je vozilo ušlo na Kosovo 2022. godine i da je prema Zakonu o vozilima, predato Kosovskoj carini na dalji postupak.

“Tokom istražnog rada, kontaktirali smo nadležnu osobu, gde se danas, 08.09.2025. godine, osoba pojavila na stanici Severna Mitrovica i izjavila da vozilo pripada „Narodnoj banci Srbije“ i da je ovo vozilo prethodno korišćeno za transport novca iz Srbije na Kosovo” naveli su iz policije.

Prema Zakonu o vozilima 05/L-132, član 41, boravak vozila na Kosovu duže od tri meseca smatra se nezakonitim, podseća se u policijskom saopštenju.

Pročitaj još