• Početna>
  • Vesti>

Palatova na sastanku sa Kurtijem zatražila da se okonča politički zastoj i formiraju institucije

Foto: Fejsbuk EU

Opraštajući se od vršioca dužnosti premijera Aljbina Kurtija, vršiteljka dužnosti šefice EU na Kosovu Eva Palatova ponovila je poziv EU da se formiraju institucije Kosova, okonča politički zastoj, unaprede reforme i u potpunosti iskoristi Plan rasta EU za razvoj Kosova kao multietničkog društva koje teži članstvu u EU.

“EU je najsnažniji partner Kosova”, izjavila je Palatova a objavila je Kancelarija Evropske unije na Kosovu.

Vršiteljka dužnosti šefice Kancelarije EU na Kosovu Eva Palatova sastala se sa vršiocem dužnosti premijera Aljbinom Kurtijem i tom prilikom istakla da je potrebno unaprediti reformske procese i u potpunosti iskoristiti mogućnosti koje pruža Plan rasta EU, sa ciljem ekonomskog i društvenog razvoja Kosova, saopšteno je.

Takođe se navodi da EU očekuje da Kosovo iskoristi dostupnu podršku za izgradnju multietničkog društva i napredovanje na putu ka članstvu u Evropskoj uniji.

Pročitaj još