• Početna>
  • Vesti>

Nikolićeva o upadu policije u sportsku halu u Leposaviću: Ovo je postao trend, jedan u nizu razbojničkih činova

X/Danijela Vujičić

Predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju Danijela Nikolić rekla je za RTS da je upad u sportsku halu u Leposaviću jedan u nizu razbojničkih činova i otimačina srpske imovine. Ovo je postao trend, svakog dana je na udaru srpska imovina, naša deca, kaže Nikolićeva i dodaje da scenu gde policajac davi srpskog maturanta niko od evropskih zvaničnika nije osudio.

Pripadnici kosovske policije uz asistenciju radnika opštine, na čelu sa predsednikom Ljuljzimom Hetemijem upali su u sportsku halu u Leposaviću, stavljajući je pod svoju kontrolu. Istovremeno su zauzeli prostorije Sportsko-turističke organizacije Leposavić.

I to više nije tek novi eskalatorni potez predstavnika privremenih institucija, to postaje svakodnevica Srba sa Kosova. I pored osuda predstavnika, pre svega, Evropske unije, pravih posledica po predstavnika Albanaca nema.

Predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju Danijela Nikolić rekla je za RTS da je ovo jedan u nizu razbojničkih činova i otimačina srpske imovine.

“Ovo je postao trend. Svakog dana je na udaru srpska imovina, naša deca, to se može videti pošto je i sport zabranjen na KiM. Kurtiju je bilo bitno da skine srpsku zastavu i stavi zastavu tzv. Kosova”, navela je Nikolićeva.

Ocenjuje da je razlog za takvo Kurtijevo ponašanje institucionalna kriza koju pre svega ima u parlamentu, pa se onda odlučuje da udari po Srbima.

Primetila je da scenu gde policajac davi srpskog maturanta niko nije osudio i da međunarodna zajednica na takve scene ćuti. Smatra da zašto sve to radi Aljbin Kurti je pitanje za međunarodnu zajednicu. 

Prema njenim rečima, situacija za Srbe na Kosovu i Metohiji je teška, a rešenja za Kurtija bi bilo da se svi spakuju i odu.

Napomenula je da smo ušli u dvanaestu godinu od potpisivanja Briselskog sporazuma, a da još uvek nije formirana Zajednica srpskih opština i dodala da Evropska unija treba da stane iza svojih reči i da konačno dođe do primene tog sporazuma.

 “Davljenje maturanta je slika života Srba na KiM. Svi koji su zaposleni, a koji su sprečeni da rade dobijaju lični dohodak. Pitanje KiM nije pitanje za Prištinu, već za međunarodnu zajednicu koja je tu da uspostavi red i od nje treba da tražimo odgovor jer trebalo je oni da prevaspitaju svoje čedo”, kaže Nikolićeva.

Institucionalna kriza u Prištini

Istakla je da evropski zvaničnici ne pričaju o položaju srpskog naroda.

“Loša ekonomija i loš životni standard Albanaca je doprineo da sve što dobiju sa strane osete. Albin Kurti se ne bavi svojim narodom, već sve stavlja pod tepih, ali po srpskoj grbači”, rekla je predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju.

Kako je rekla, vlasti u Prištini misle da će zatvaranjem institucija rešiti problem.

“Definitivno skupština u Prištini i politička scena na KiM je u velikoj institucionalnoj krizi. Kurti sve radi da bi to prikrio. Mi treba da postavljamo pitanja međunarodnoj zajednici i svakodnevno ih postavljamo. Tu treba tražiti odgovore kako će zaustaviti divljaštvo Aljbina Kurtija”, kaže Nikolićeva.

Prema njenom mišljenju, svi incidenti na Kosovu stvaraju zebnju kod srpskog stanovništva, ljudi kada vide da nemaju normalan život, onda se odluče da pošalju svoju decu ka centralnoj Srbiji.

Izvor RTS

Pročitaj još