Matursko veče gimnazijalaca u Kosovskoj Mitrovici

Foto: Kontakt Plus

Maturanti Gimnazije u Kosovskoj Mitrovici proslavljaju matursko veče.

Tradicionalno, pre odlaska na zabavu u jedan od restorana, okupili su se u školi odakle su prošetali gradskim ulicama.

Učenici četiri odeljenja Gimnazije u Kosovskoj Mitrovici imali su uspešan završetak srednjoškolskog obrazovanja a za večerašnje druženje kažu da je kruna njihovog druženja.

Kažu da im je zadovoljstvo što su u Gimnaziji u Kosovskoj Mitrovici uspeli da steknu znanje koje im omogućava nastavak školovanja i što su postali još bolji ljudi.

U školi su danas iskoristili priliku za zajedničko fotografisanje koje će ostati kao trajna uspomena na srednjoškolske dane.

Za Nikolinu Jovanović je srednjoškolsko obrazovanje proteklo brzo i planira da nastavi školovanje.

„Smatram da je školovanje jako brzo proletelo. Za četiri godine stekli smo razna prijateljstva, mi smo sazrevali kao mladi ljudi. Žao nam je donekle što se rastajemo, ali znamo da nas čekaju različita zanimanja, ja planiram da upišem medicinu“, rekla je ona.

Julijana Janković zahvalila je profesorima, koji su uložili svoje profesionalne sposobnosti kako bi osposobili još jednu generaciju gimnazijalaca.

„Mislim da ću ostati ovde, eventualno Beograd… Volela bih da budem uspešna u svojoj karijeri i zaista sam zahvalna profesorima koji su nam preneli znanje, da mi možemo da nastavimo školovanje na pravi način“, rekla je ona.

Direktorka Gimnazije Bojana Vulović poručila je da rade sa uživanjem.

„Ovo su divna deca, Gimnazija je uvek imala divne đake, vaspitanu decu. Sa njima je uvek bilo lako napraviti dogovor, tako je i ovo matursko veče u dogovoru po njihovim željama ali i po našim, našli smo kompromis i evo nas ovde. Koliko god da je teško, mi ćemo da istrajemo i mi ćemo da pružimo našim učenicima ono što zaslužuju a to je defile kroz grad, da se vidi da je još jedna generacija maturanata uspešno završila svoje obrazovanje“, poručila je Vulović.

Upitana da li je incident koji se dogodio u petak pokvario današnji događaj odgovorila je da svi, i učenici i profesori, prolaze kroz zahtevan period.

„Svi smo prošli i učenici i kolege kroz zahtevan i izazovan period, ali čim smo danas ovde svi zajedno u ovolikom broju, imamo ogromnu podršku roditelja i drugih kolega, to znači da zajedno možemo sve i da treba da budemo zajedno. Treba da se borimo, jer ovo je naš grad i naši srednjoškolci i idemo u pobede“, poručila je direktorka Gimnazije u Kosovskoj Mitrovici.

Izvor: Radio Kontakt Plus

Pročitaj još