• Početna>
  • Vesti>

Kosovska Mitrovica: Odata počast stradalima u Martovskom pogromu

Foto: TV Most

Minutom ćutanja i polaganjem venaca na spomen obeležje “Istina” odata je počast svim stradalim Srbima u martovskom pogromu. Sa ovog mesta je poručeno da 17. mart i nasilje nad Srbina i dalje traje ali da će naš narod ostati istrajan u nameri da ostane na ovim prostorima.

Vence su položili predstavnici Srpske liste i Privremenog organa opštine Kosovska Mitrovica.

Potpredsednik Srpske liste Ivan Zaporožac rekao je da 17. mart za Srbe na Kosovu i dalje traje, ali su metode promenjene.

„Rulja je 2004. pokušala da istera srpski narod sa Kosova i sada su metode promenjene, ali je cilj ostao isti – da Srba na Kosovu nema ili budu manjina koja ne može da odlučuje. Okupili smo se da kažemo da pamtimo i ne zaboravljamo, i da poručimo da uprkos metodama Srbi će na Kosovu ostati i opstati na svojim ognjištima“, rekao je Zaporožac.

Venci su položeni i na mestu gde su u martovskom pogromu stradali i Borivoje Spasojević i Jana Tučev iz Kosovske Mitrovice.

Sin ubijenog Borivoja Spasojevića, Dragan Spasojević, istakao je da se zločini ne zaboravljaju i da još uvek postoji nada da će se krivci privesti pravdi.

„Ono nasilje koje je bilo 17. marta, vaninstitucionalno, sada je postalo institucionalno nasilje. Svakog dana imamo potencijalni 17. mart, jer su vinovnici nasilja dobili ustoličenje u skupštini, koji se zove Samoopredeljenje. Imaju odrešene ruke da sve to rade na suptilniji način, i da se kriju iza zakona koji sami nisu poštovali“, rekao je Spasojević.

Comments

Pročitaj još