• Početna>
  • Vesti>

Kancelarija za KiM: Grafiti UČK ispisani blizu jezera Gazivode nova pretnja i provokacija na račun srpskog naroda

Foto: Kancelarija za Kosovo i Metohiju

Kancelarija za Kosovo i Metohiju saopštila je da su grafiti OVK koji su ispisani u opštini Zubin Potok nova provokacija i pretnja srpskom narodu na severu Kosova i posledica “antisrpske politike” koja dolazi iz Prištine.

“Grafiti terorističke organizacije UČK koji su ispisani u opštini Zubin Potok, blizu jezera Gazivode, nova su pretnja i provokacija na račun srpskog naroda na severu Kosova i Metohije, kao i posledica antisrpske politike Prištine” navode iz Kancelarije za KiM.

Iz Kancelarije za Kosovo i Metohiju ocenjuju da je Aljbin Kurti faktor nestabilnosti na Kosovu i Metohiji i neko ko, kako navode, ne želi suživot i mir na ovim prostorima.

“Upravo zato što svojim biračima nema šta drugo da ponudi, on svoju politiku bazira na antisrpskoj retorici i postupcima i podgrevanju šovinističkih i etnički motivisanih napada i incidenata usmerenih prema srpskom narodu. Srbi na Kosovu i Metohiji davno su prozreli njegovu taktiku i ne nasedaju ni na kakve provokacije i scenarija iz Prištine” zaključuje se u saopštenju Kancelarije za Kosovo i Metohiju.

Pročitaj još