• Početna>
  • Vesti>

Eljezi: U novogodišnjoj noći neće biti brojanja glasačkih listića, glasačke kutije će biti obezbeđene

Foto: Ekonomia online

Portparol Centralne izborne komisije Kosova Valjmir Eljezi izjavio je da u noći dočeka Nove godine, odnosno 31. decembra, neće biti brojanja glasačkih listića, ali da će izborni materijal u tom periodu biti u potpunosti obezbeđen.

Eljezi je u izjavi za KTV naveo da će, iako će brojanje glasačkih listića biti prekinuto tokom novogodišnje noći, glasačke kutije neprekidno obezbeđivati pripadnici Kosovske policije, prenosi Koha.

„U noći dočeka Nove godine, odnosno promene godina, neće biti brojanja glasačkih listića. O rasporedu i načinu organizacije razgovaraćemo kada se budemo približili datumu izbora. Izborni materijali, glasačke kutije i sve ostalo čuvaju se u Opštinskim centrima za brojanje non-stop od strane pripadnika Kosovske policije“, izjavio je Eljezi.

Govoreći o ponovnom angažovanju iste kompanije koja je na lokalnim izborima štampala deo glasačkih listića sa tehničkim greškama, što je izazvalo brojne reakcije i mogućnosti zloupotrebe u Južnoj Mitrovici, portparol CIK-a rekao je da su preduzete određene mere, među kojima je i postavljanje QR koda radi praćenja eventualnih sličnih slučajeva.

Eljezi je pojasnio da će preuzimanje paketa sa glasačkim listićima u zemljama EU biti obavljeno 2. januara ili narednih radnih dana, u zavisnosti od toga kako su radni dani definisani u državama u kojima će dijaspora glasati.

Pročitaj još