Meštani Dobrotina uznemirani su nakon incidenta koji se danas desio ispred ambulante u ovom mestu, kao i u vrtiću koji se nalazi u neposrednoj blizini, a grafiti koji veličaju UČK, kao i upad lica albanske nacionalnosti u dečju ustanovu, vika i pretnje nikog nisu ostavili ravnodušnim, a posebno roditelje mališana. Predstavnici lokalne samouprave, kao i direktor Doma zdravlja Donja Gušterica dr Saša Mladenović odmah su obišli lice mesta.
„Danas u sred bela dana, negde oko pola dva, pozvali su me radnici ambulante u Dobrotinu i rekli su mi da je nepoznata osoba iz pravca, ne tako udaljenog sela Slovinja, došla, počela da viče po ambulanti, pre toga ispisala ove strašne grafite. Čim sam dobio poziv, pozvao sam policiju i obavestio o nemilom događaju. Ovo je strašno šta se dogodilo. Ovo je obična zdravstvena ustanova, ovde se pružaju zdravstvene usluge, ne samo srpskom stanovništvu, već i građanima svih ostalih nacionalnosti koji ovde žive. Ovo je klasičan vid zastrašivanja nas radnika i meštana ovog sela i uopšte, srpske zajednice. Grafiti su strašni. Najoštrije osuđujem ovaj vandalski čin koji je izazvao neku vrstu straha i bojazni kod naših ljudi, kod meštana, kod radnika Doma zdravlja, međutim mi ćemo nepokolebljivo i dalje da lečimo narod, ne samo naš već i ostalih zajednica jer nas profesija obavezuje da budemo humani i pružamo zdravstvene usluge „, naveo je dr Saša Mladenović.
Ovaj incident osudio je predsednik Opštine Gračanica Novak Živić, ističući da su ovakvi postupci nedopustivi.
„Pogrdni grafiti ispisani u Dobrotinu u sred bela dana samo su dokaz da Srbi na centralnom Kosovu nemaju mira ni danju. Grafiti su ispisani na najosetljivijim institucijama u kojima borave bolesni, nemoćni i deca. Ovakvi potezi pripadnika albanske nacionalnosti su nedopustivi. Apelujem na nadležne institucije da što pre pronađu i kazne odgovorno lice“, poručio je Živić.
Kancelarija za KiM će nastaviti da diplomatskim kanalima ukazuje na ovakve i slične incidente svim relevantnim međunarodnim akterima sa zahtevom za poboljšanje bezbednosti Srba.
