Posle puno neizvesnosti, odigranih takmičarskih utakmica i napornih treninga regionalna košarkaška liga za kadete je privedena kraju.
Posle regularnog dela sezone četiri ekipe iz regionalnog takmičenja su obezbedile učešće na završnom (Final 4) turniru koji je održan 31. maja u Osnovnoj školi „Meša Selimović“ u Novom Pazaru.
Domaćin turnira je bila prvoplasirana ekipa KK Starog Rasa iz Novog Pazara. Pored domaćina, na turniru su učestvovali i KK Centar iz Kosovske Mitrovice kao drugoplasirani tim, KK Trepča takođe iz Kosovske Mitrovice kao trećeplasirana ekipa i KK Tutin iz Tutina kao četvoroplasirani tim.
Turnir je otvorio duel između Starog Rasa i Tutina, dok je u drugom polufinalu odigran uzbudljiv gradski derbi između Centra i Trepče. U izuzetno borbenoj i neizvesnoj utakmici, kadeti KK Centar izborili su plasman u finale pobedom rezultatom 73:68, pokazavši karakter i kvalitet u ključnim momentima meča.
U finalu, ekipa Centra se sastala sa domaćinom i kasnijim osvajačem turnira, KK Stari Ras. U odlučujućem meču, Stari Ras je slavio rezultatom 78:43, dok je Centar završio takmičenje kao vicešampion regionalne lige.
U borbi za treće mesto, Trepča je savladala Tutin rezultatom 78:76.
„Završni turnir će ostati upamćen po sjajnoj igri svih timova, velikoj borbi na terenu i puno atraktivnih poteza“, saopšteno je iz KK Centar.
Da se turnir održi na pravi način pobrinula se i sjajna publika koja je napravila izuzetan ambijent na tribinama i pružala fenomenalnu podršku svim igračima, naveli su.
