• Početna>
  • Vesti>

Predsednik Slovačke Peter Pelegrini posetio slovački kontingent KFOR-a

Foto: KFOR

Komandant misije KFOR-a general-major Ozkan Ulutaš, sastao sa predsednikom Slovačke Republike Peterom Pelegrinijem, u sedištu KFOR-a u Kamp Film Sitiju, u Prištini.

Pelegrinija su pratili slovački zamenik premijera i ministar odbrane, Robert Kalinjak, ambasador Slovačke Republike u Beogradu, Mihal Pavuk, i načelnik Generalštaba slovačkih oružanih snaga, general Danijel Zmeko.

Pelegrini je u objavi na Fejsbuku naveo da mu je drago što su na tradicionalnom predbožićnom susretu sa slovačkim vojnicima koji su na misiji u inostranstvu sa njim doputovale i njihove porodice.

“Upravo u periodu Božića razdvojenost od najbližih najteže pada. Još više me obradovala radost koju sam video u očima članova porodica i vojnika kada su sreli svoju decu, partnere ili roditelje. Simbolično, na četvrtu adventsku nedelju, uspeli smo da u bazu na Kosovu donesemo i malo praznične atmosfere”, rekao je Pelegrini.

General-major Ulutaš predstavio je najnovije informacije o bezbednosnoj situaciji na Kosovu i naporima KFOR-a i naglasio čvrstu posvećenost KFOR-a doprinosu trajnoj bezbednosti širom Kosova. Takođe je pozdravio doprinos Slovačke naporima KFOR-a i regionalnoj stabilnosti.

Predsednik Slovačke doputovaće u zvaničnu dvodnevnu posetu Beogradu, tokom koje će se sastati sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

“KFOR nastavlja da sprovodi svoj mandat – na osnovu Rezolucije 1244 Saveta bezbednosti UN iz 1999. godine – kako bi doprineo bezbednom okruženju za sve ljude koji žive na Kosovu i slobodi kretanja, u svakom trenutku i nepristrasno. KFOR radi u tesnoj koordinaciji sa Kosovskom policijom i Misijom Evropske unije za vladavinu prava na Kosovu (EULEKS), u njihovim odgovarajućim ulogama snaga bezbednosti” stoji u objavi ove misije na Fejsbuku.

Pročitaj još