Produžen pritvor Arbnoru Spahijuu

Foto: Tanjug

Viši sud u Subotici doneo je odluku o produženju pritvora Arbnoru Spahijuu, državljaninu Kosova, za još 30 dana. Spahiju je uhapšen 7. juna 2025. godine, a pritvor mu je prvi put određen 9. juna.

Ministarstvo dijaspore i spoljnih poslova Kosova saopštilo je da se Spahijuu stavlja na teret povezanost sa događajima u Banjskoj, ali njegov branilac ističe da do sada nije dostavljen nijedan verodostojan dokaz koji bi teretio njegov pravni položaj.

Advokat je sudu dostavio kompletnu dokumentaciju iz institucija Kosova, uključujući potvrde da je Spahiju napustio policiju pre događaja u Banjskoj.

Predstavnici Kancelarije za vezu Kosova u Beogradu obavestili su suprugu Spahijua o odluci suda. Porodica je najavila da će 10. jula posetiti Spahijua u Subotici, kao i da će se sastati sa predstavnicima Kancelarije u Beogradu.

Kancelarija za vezu podnela je zahtev za odobrenje posete, čije se odobrenje očekuje do kraja ove ili početkom naredne nedelje.

Bivši pripadnik specijalne jedinice Policije Kosova Arbnor Spahiju, sumnjiči se da je izvršio krivično delo teško ubistvo.

Izvor: Kim

Pročitaj još