• Početna>
  • Vesti>

Nastić: Nećemo da odustanemo, tražićemo način da budemo na usluzi našim ljudima

Foto: TV Most

Nataša Nastić, direktorka Centra za socijalni rad u Leposaviću izjavila je da su im zaplenjena dokumenta, računari, kao i da je 1.500 korisnika ostalo bez mogućnosti da od danas ostvare svoja prava.

„Nećemo da odustanemo, tražićemo način da budemo na usluzi našim ljudima”, poručuje Nastić.

Nastić je rekla za TV Most da je Kosovska policija upala u prostorije Centra za socijalni rad sa nalogom za iseljenje.

„Obistinili su se naši strahovi da će da nam zatvore Centar za socijalni rad. Pre sat vremena upala je policija kosovskih privremenih institucija u Prištine, upali su u Centar za Socijalni rad sa nalogom za iseljavanje, zaplenili su nam dokumentaciju, zaplenili su nam računare, 1.500 korisnika ostalo je na žalost bez mogućnosti od danas da ostvari bilo kakvo svoje pravo“, navodi Nastić.

Poručila je da će tražiti način da budu na usluzi korisnicima.

„Mi nećemo da odustanemo, mi ćemo da tražimo način da budemo na usluzi našim ljudima, ali će to sada biti mnogo teže. Ovde imaju različite kategorije ugroženih. Ovo nije udarac na radnike, na zaposlene iz Centra za socijalni rad, ovo je udarac na najugroženije kategorije stanovništva koji žive u opštini Leposavić“, istakla je Nastić.

Kosovska policija ranije danas je po nalogu Tužilaštva zatvorila centre za socijalni rad u Severnoj Mitrovici, Zvečanu, Leposaviću i Zubinom Potoku.

Comments

Pročitaj još