• Početna>
  • Vesti>

Brojne medalje za mitrovičke karatiste na takmičenjima u centralnoj Srbiji i Severnoj Makedoniji

Članovi Omladinskog karate kluba Kosovska Mitrovica osvojili su ukupno šest medalja na takmičenjima koja su u prethodnom periodu održana u centralnoj Srbiji i Severnoj Makedoniji.

Urošu Timotijeviću i Rastku Nedeljkoviću pripalo je bronzano odličje na turniru “52. Trofej Srbije – Zlatni pojas”, koji je održan 22-23. aprila u Čačku.Timotijević se takmičio u kategoriji do 45 kilograma, a Nedeljković u kategoriji do 40kg.

Na međunarodnom turniru “Olimpik Open 2023”, održanom 29. aprila u Skoplju, zlatom se okitio Uroš Timotijević u kategoriji do 45 kilograma. Njegov prezimenjak Stefan, takmičio se sa vršnjacima teškim do 68kg i osvojio je bronzu.

Turnir “Trofej Raška” organizovan je proteklog vikenda i bio je podjednako uspešan za karatiste iz Kosovske Mitrovice.

Mia Milosavljević ja proglašena za najbolju u svojoj klasi, dok je Nikoli Gendiću pripala bronza.

Iz OKK Kosovska Mitrovica poručili su da sva navedena takmičenja predstavljaju neku vrstu priprema pred početak državnog prvenstva i kupa.