Godišnjica otmice devet radnika kopa “Belaćevac”; Kancelarija za KiM: To je bio uvod za masovno nasilje nad Srbima koje traje i danas
Na današnji dan 1998. godine oteta je devetorica radnika površinskog kopa “Belaćevac” kod Obilića, a do danas nisu razjašnjene okolnosti otmice niti kakva je bila njihova sudbina. To je bilo prvo u nizu masovnih kidnapovanja Srba na Kosovu. Kancelarija za Kosovo i Metohiju je saopštila da je to bio uvod u masovno nasilje nad srpskim […]
