Trepča poražena od Crvene Zvezde 8:0

Danas je u Staroj Pazovi odigrana utakmica šesnaestine finala Kupa Srbije između Crvene zvezde i fudbalera Trepče iz Kosovske Mitrovice, koja je završena ubedljivom pobedom šampiona Srbije.

Krajnji rezultat 8:0 za Crvenu Zvezdu.

Ovo je bio tok utakmice:

15:03

U prvoj pravoj akciji Zvezda je uspela da postigne gol, Jevtović je ubacio loptu sa desnog boka u šesnaesterac, posle čega je usledio šut Simića – 1:0.

3′ – Vodi Zvezda!

15:06

Ponovo je strelac bio Veljko Simić – 2:0.

Posle stative Vukanovića i propuštene prilike sudije Novaka Simovića da dosudi penal za Zvezdu, golman Trepče je i drugi put savladan.

28′ – Opet Simić!

15:30

Prvo poluvreme je obeležio Veljko Simić, sa dva postignuta gola.

Šampion Srbije je čak 74 odsto vremena imao loptu u posedu, pet udaraca je ušlo u gol čuvara mreže Trepče Milentijevića, dok je ekipa sa Kosmeta uspela samo jednom da uputi udarac na njegovom kolegi Popoviću, ali je taj pokušaj završio pored stative.

45′ – Kraj poluvremena, vodi Zvezda

15:49

Van la Para je lepo video da je Simić usamljen u šesnaestercu, proigrao ga i ostavio mu lak zadatak – 3:0.

Svega četiri minuta igre u drugom poluvremenu je bilo potrebno fudbalerima Zvezde da povećaju prednost.

49′ – Het-trik Simića!

16:07

Revanširao se Simić saigraču, ali uz pomoć golmana Milentijevića koji je njegov šut odbio na nogu letošnjem pojačanju Zvezde – 4:0.

50′ – Gol Van la Pare!

16:08

Peti gol Zvezde postigao je Vukanović, udarcem glavom posle centaršuta Žandera

54′ – I Vukanović se upisao u strelce!

16:12

Nastavio je krilni napadač Zvezde sa ofanzivom na gol Trepče, dobio je dubinski pas, utrčao u prazan prostor i rutinski, spoljnim delom stopala, poslao loptu u gol za 6:0.

61′ – Četvrti gol Simića!

16:19

Vezni fudbaler Zvezde je iznudio prekršaj na dvadesetak metara od gola Trepče, preuzeo odgovornost i pogodio gol protivnika iz slobodnog udarca za 7:0!

78′ – Vulić!

16:36

Posle kornera je portugalski fudbaler glavom skrenuo loptu u mrežu.
86′ – I Tomane se upisao u strelce

16:47

Sudija Novak Simović nije želeo da produžava agoniju ekipu sa Kosmeta i svirao je kraj u devedesetom minutu, za konačnih 8:0.

Sastav Trepče: Milentijević, Tomić, Ilić, Pantović, Lalić, Pronek, Radunović, Milošević, Šobat, Radojević, Mihajlović. Klupa: Kostić, Karamatić, Tanasković, Trajković, Idrizović, Denić, Kasalović.

Sastav Crvene Zvezde: Popović, Jevtović, Žander, Pankov, Babić, Jovančić, Vulić, Simić, Vukanović, Van la Para, Tomane.

Podsetimo, fudbaleri Crvene Zvezde, odlukom direktorata Kosovske policije u Prištini, nisu juče pušteni na Kosovo gde je trebalo da odigraju meč šesnaestine finala Kupa Srbije protiv Trepče na stadionu u Zvečanu.

Ovaj gest Kosovske policije osudila su rukovodstva oba kluba kao i Kancelarija za Kosovo i Metohiju.

Izvor: Radio Kosovska Mitrovica