Rudar ubedljiv protiv Šumadije iz Kragujevca

Pioniri Rudara, koji iz kola u kolo sve bolje igraju, ugostili su vršnjake iz Kragujevca ekipu “Šumadije 1903” i u jako zanimljivoj utakmici ostvarili su pobedu od 3:1.

Na “domaćem” terenu u Baljevcu pioniri Rudara su  odigrali odličnu utakmicu i upisali nova 3 boda.

Izabranici trenera Idrizovića diktirali su tempo od početka utakmice i na kraju stigli do ubedljive pobede. Već u 2. minutu zatresli sumo mrežu gostiju kada je Stolić precizno pogodio posle sjajne asistencije Nikolića.

Ređale su se šanse jedna za drugom i samo se čekao drugi gol.

Iznenađenje se desilo u 29. minutu kada gosti izvode korner i posle lose intervencije igrač Rudara postiže auto-gol.

To nije omelo fudbalere Rudara da nastave sa dobrom igrom, pa su ubrzo došli do drugog gola, a strelac je opet bio Stolić.

Za konačnih 3:1 pobrinuo se rezervista Tasić.

U taboru Rudara kažu da ostaje žal za promašenim penalom, kao i za mnogo propuštenih prilika za ubedljiviju pobedu, a ujedno i upućuju čestitke gostima na fer i korektnoj igri.

U sledećem kolu Rudar se sastaje se sa ekipom Sport Klub 99.