Naš grad sutra učesnik sportske manifestacije Dan izazova

Kosovska Mitrovica je već dve decenije uključena u realizaciju najmasovnije sportske manifestacije pod poznatim imenom Dan izazova.

“Mi preko 20 godina organizujemo manifestaciju  Dan izazova i naša opština prednjači po masovnosti učesnika , kaže  Dušan Radaković , stručni saradnik u Ustanovi za sport,omladinu i specijalizovane usluge.Ovu manifestaciju organizuje asocijacija”Sport za sve Srbije” i Ministarstvo omladine i sporta Vlade Republike Srbije.Ovo je jedna važna manifestacija za naš grad i jedan dobar primer da  svi ljudi od sedam do sedamdeset sedam godina mogu da vežbaju a cilj manifestacije je petnaestominutno vežbanje, dodaje Radaković.

Manifestacija je inače, internacionalnog karaktera a žrebom je ove godine odlučeno da grad suparnik bude opština Leposavić.

Centralna manifestacija se uz podršku Privremenog organa opštine Kosovska Mitrovica održava sutra od 9 časova na platou ispred Tehničke škole “Miohajlo Petrović –Alas”.

Pobednik je onaj  grad koji na teren izvede veći broj vežbača, ato će se znati već sutra popodne.

 

Comments