Naš grad sutra učesnik sportske manifestacije Dan izazova

Kosovska Mitrovica je već dve decenije uključena u realizaciju najmasovnije sportske manifestacije pod poznatim imenom Dan izazova.

“Mi preko 20 godina organizujemo manifestaciju  Dan izazova i naša opština prednjači po masovnosti učesnika , kaže  Dušan Radaković , stručni saradnik u Ustanovi za sport,omladinu i specijalizovane usluge.Ovu manifestaciju organizuje asocijacija”Sport za sve Srbije” i Ministarstvo omladine i sporta Vlade Republike Srbije.Ovo je jedna važna manifestacija za naš grad i jedan dobar primer da  svi ljudi od sedam do sedamdeset sedam godina mogu da vežbaju a cilj manifestacije je petnaestominutno vežbanje, dodaje Radaković.

Manifestacija je inače, internacionalnog karaktera a žrebom je ove godine odlučeno da grad suparnik bude opština Leposavić.

Centralna manifestacija se uz podršku Privremenog organa opštine Kosovska Mitrovica održava sutra od 9 časova na platou ispred Tehničke škole “Miohajlo Petrović –Alas”.

Pobednik je onaj  grad koji na teren izvede veći broj vežbača, ato će se znati već sutra popodne.

 

Comments

Archives

"This project was funded through a U.S. Embassy, Pristina grant.  The opinions, findings, and conclusions or recommendations expressed herein are those of the Author(s) and do not necessarily reflect those of the Department of State."

"Ky projekt u financua përmes grantit të Ambasadës Amerikane në Prishtinë. Mendimet, përfundimet dhe konkludimet apo rekomandimet e shprehura këtu janë të Autorit(ëve) dhe jo medoemos pasqyrojnë qëndrimet e Departamentit të Shtetit."

“Ovaj projekat je finansiran preko granta Američke Ambasade u Pristini. Mišljenja, stavovi i zaključci ili preporuke sadrzane ovde pripadaju autoru(ima) i ne izrazavaju neophodno stavove State Departmenta."